SPOLEK Zbraslavské pašije se sdružil za účelem konání a propagace nábožensko-kulturního odkazu předků a pořádání kulturních aktivit religiózních i sekulárních v daném regionu.

Místopis: zámecká zahrada před kostelem sv. Jakuba St. Zbraslav, Katedrála sv.Víta, Václava a Vojtěcha, Loretánské náměstí, Praha 1, před Loretou.

PROSBA O SPONZORSKÝ DAR

Vážený(á) pane - paní!

Již desátým rokem pořádáme Lidovou pašijovou hru v zámeckém parku na Zbraslavi a to s laskavým svolením majitelky nemovitosti - paní Evy Curryové. Jde o akci, která v Praze nemá obdoby: dramatický spektákl podle evangelií Nového zákona, za účasti význačných profesionálních herců, kteří se dobrovolně vzdávají honorářů. Hrají též místní ochotníci a farní lid. Pašijové hry mají podporu zbraslavské radnice a samozřejmě farní správy Zbraslav. Třebaže organizace hry, její režie a produkce jsou konány bezplatně, s jejím pořádáním jsou přece jen spojeny značné finanční náklady, ať už dokonalé ozvučení prostoru, zapůjčení kostýmů a rekvizit, nebo hracích pódií. Také doprava a bufet pro minimálně třicet účinkujících nejsou zanedbatelné. Nemluvě o povinné ostraze, přenosných WC, úklidu a dalších nezbytností. Vzhledem k charakteru her a jejich duchovnímu obsahu musíme trvat na dobrovolném vstupném a zásadně se bránit komerci a komercionalizaci. Řekněme, že konáme skutek Bohu libý, třebaže něco stojí. Pořadatele především čas. Ale děláme to rádi. Obracíme se tedy na vás s prosbou o finanční podporu, ať už v jakékoli částce. Pokud nám sdělíte adresu, obratem vám odešleme potvrzení o výši vašeho daru pro daňovou úlevu. Pokud se rozhodnete pro sponzorský dar, finance prosím zasílejte na bankovní účet České spořitelny: 2837323329/0800 a označte své jméno, či firmu. Dopis: Spolek Zbraslavské Pašije, Vilímkova 259, PSČ 15600 Praha 516. IČO 22743006
Současně Vás srdečně zveme k osobní návštěvě hry buď v zámeckém parku před kostele sv.Jakuba Staršího na Zbraslavi a to v sobotu 18.dubna t.r. začátek ve 14,30h, nebo v sobotu 25. dubna 2020 v 15 h na Loretánském náměstí v Praze. Hraje se před Loretou.. S díky za výbor Spolku ZP
Oldřich Vlček v.r., předseda
oldik@volny.cz
U JEŽÍŠE NA MĚ ZVLÁŠŤ HLUBOCE ZAPŮSOBILA VÝZVA, ABYCHOM ŠLI STÁLE KUPŘEDU. TAK BY SE MOHLO TÉMĚŘ ŘÍCI, ŽE TRVALÝM PRVKEM KŘESŤANSTVÍ JE ÚKOL, NIKDY NEZŮSTÁVAT STÁT NA MÍSTĚ.
Henri Bergson
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one