SPOLEK Zbraslavské pašije se sdružil za účelem konání a propagace nábožensko-kulturního odkazu předků a pořádání kulturních aktivit religiózních i sekulárních v daném regionu.

Místopis: zámecká zahrada před kostelem sv. Jakuba St. Zbraslav, Katedrála sv.Víta, Václava a Vojtěcha, Loretánské náměstí, Praha 1, před Loretou.

POZVÁNKA
Čas Velikonoční, největší svátek všech křesťanů.
Přemýšlíte, kam se vypravíte? Jak strávíte sváteční dny?
Spolek Zbraslavské pašije si vás dovoluje pozvat na představení LIDOVÉ PAŠIJOVÉ HRY. Hraje se v sobotu 18. dubna t.r. v zámecké zahradě na Zbraslavi, před kostelem sv. Jakuba Staršího. Začátek ve 14,30 hodin. Spatříte více než třicet kostýmovaných herců. Prostor zahrady je ozvučen mikroporty. Zajímavostí je, že většinu velkých rolí hrají profesionální herci vesměs z Národního divadla, takže se potkáte s Radúzem Máchou coby Ježíšem, Marii matku představuje Simona Postlerová, Maří Magdalenu Lucie Žáčková, Piláta Jan Novotný, v roli Smrtky spatříte Janu Pidrmanovou, v roli Jorama Josefa Pejchala, nebo Marka Holého, Opovědníka představuje Oldřich Vlček - a mnoho dalších herců vám přiblíží evangelijní příběh Kristova soudu, popravy a zmrtvýchvstání. To vše v lidovém duchu, jak byl tradován z generace na generaci po řadu staletí s postavami Anděla, Ďábla a Smrtky.

Pro velký zájem se Lidová pašijová hra bude hrát ve velikonočním oktávu ještě jednou, a to
v sobotu 25. dubna tentokrát na Loretánském náměstí v Praze 1, tedy na náměstí před Loretou. Začátek je stanoven na 15 hodin. Po představení bude ihned následovat (asi v 16,20) koncert na Loretánskou zvonohru. Hraje profesor Radek Rejšek.
U JEŽÍŠE NA MĚ ZVLÁŠŤ HLUBOCE ZAPŮSOBILA VÝZVA, ABYCHOM ŠLI STÁLE KUPŘEDU. TAK BY SE MOHLO TÉMĚŘ ŘÍCI, ŽE TRVALÝM PRVKEM KŘESŤANSTVÍ JE ÚKOL, NIKDY NEZŮSTÁVAT STÁT NA MÍSTĚ.
Henri Bergson
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one